Nahlédněte do naší dílny

Proces výroby svařovaných produktů vyžaduje profesionální přístup od začátku do konce. Propracovaná politika kvality zasahuje do každé jednotlivé oblasti naší výroby.

Ruční svařování

Vybavení v naší svářečské dílně je velmi rozmanité. Naši zkušení a certifikovaní svářeči pracují s tím nejlepším, co lze na trhu nalézt. V základu se jedná především o svařovacích zařízení značky Fronius pro metody MIG, MAG, TIG a laserové svařování, použití vyšší mechanizace svařování jako je rotační polohovadlo, Push Pull svařovací hořák a v poslední řadě upínací a přípravkové svařovací stoly Siegmund.

 • 3 x MagicWave 3000 Comfort Job                                          

 • 1 x Vozík FDV 22

 • 2 x TransTig 3000 Comfort Job                                                

 • 1 x RWT POTTER 425.91

 • 1 x TPS 320i Pulse včetně Push Pull hořáku

 • 1 x TPS 270i Pulse

Ruční svařování laserem

Jedná se o naprosto špičkovou technologii, která nám umožnuje produktivně svařovat nerezové díly v maximální kvalitě a s minimálním vneseným teplem. Je to vhodné zejména pro delší svary na nerezových svařencích do tloušťky 4,0 mm.

Podelné svařování rohů

Svařovací zařízení CORNER WELD 320 od Německého výrobce Schnelldorfer pro automatizované podélné svařování rohů malých rozvaděčů a skříní. Zařízení vyniká především vysokou kvalitou provedení svarů bez dalšího broušení, opakovatelností a kapacitou výroby. Svařovací automat je určený pro svařování rohů do 320 mm délky.

Nabízíme volné kapacity tohoto zařízení. V případě specifických materiálů a tvaru boxu můžeme k daném projektu stroj dovybavit např. svařovacím zdrojem na hliník a podáváním studeného drátu.

Odporové svařování

Stacionární stroje s výkonem až 125 kVA pro svařování plechů a přivařování matic

Tecna 4644
Stojanová bodovka s výkonem 25 kVA (DZ 50%) pro svařování tenkých plechů do tloušťky 2+2mm.

AWECO BPS 1.125
Odporový svařovací lis s výkonem až 125 kVA (DZ 50%) je v rámci naší výroby přednostně určen pro svařování matic. Každopádně jeho původní zamýšlení bylo pro výrobu drátěného programu, kdy v rámci jednoho zdvihu je schopen provést několik bodů najednou.

Přivařování svorníků

Vysoce produktivní pracoviště PRO-C 1000 pro přivařování svorníků vybavené adaptérem PRO-SPLIT pro zapojení až 4 svařovacích pistolí.

Mikroprocesorem řízený svařovací zdroj PRO-C 1000 využívající metodu hrotového zážehu. Jako svorníky nejčastěji používáme šrouby M3 až M10, případně sloupky s vnitřním závitem. Svařované materiály jsou ocel, nerez a hliník. Tento zdroj je navíc vybavený speciálním adaptérem PRO-SPLIT, umožňující zapojení až 4 svařovacích pistolí do jednoho svařovacího zdroje. Tím můžeme produktivně a velmi přesně navařit více druhů svorníků v rámci jednoho upnutí dílu v přípravku.

Zakružování

Čtyřválcová zakružovačka pro tenké plechy Prinzing RBB 85/103

Na zakružovačce RBB lze produktivně vyrábět nejen trubky, ale i další tvary průřezu díky NC řízení. 

 • Pracovní šířka plechu: 1030 mm

 • Tloušťka plechu: 2,5 mm (400 N/mm2)

 • Průměr horního válce: 85 mm

 • Pracovní rychlost: 0 – 14 m/min

Čtyřválcová zakružovačka BIKO B4 2014 CNC

 • Pracovní šířka plechu: 2005,0 mm

 • Tloušťka plechu: 4,0 mm (400 N/mm2)

 • Průměr válců: 140/130/130 mm

Zakružování profilů

AMOB MAH 40/3 CNC

Na tomto stroji standardně zakružujeme nerezové trubky a tyče, které jsou pak součástí vybavení dětských klouzaček a částí dětských hřišť.

Povrchové úpravy

Tryskání balotinou

Používáme balotinu B112 (150-250 µm) nebo B159 (80-150 µm).

Máme tryskací box o velikosti 6x3m, který je určený spíše pro díly střední velikosti (3 až 50 kg). Tryskáme zejména nerezové svařence z naší produkce jako jsou dětské klouzačky, díly pro kolejová vozidla apod.

3D modelování

SolidWorks

Pro tvorbu 3D návrhů a výrobní dokumentace používáme konstrukční software SolidWorks.

Pokud nám zákazník dodá dokumentaci, je pro nás pomocníkem pro cenotvorbu hotového výrobku.

Když má zákazník představu o výrobku (např. nádrž na vodu) a nemá výrobní dokumentaci (data pro laser, ohraňovací lis nebo obrábění), vytvoříme na zakázku 3D a výrobní data.